Добре дошли!

Регионално състезание по професии 2015г

P1080697

Отбора на ПГТ за пореден път се представи достойно на Регионалното състезание по професии, което се проведе на 14 март в гр. Габрово.
Ученици от 22 училища, район Северна България демонстрираха умения и знания по професиите „Готвач”,”Сомелиер-сервитьор”,”Барман” и ”Хлебар-сладкар”. След оспорвана конкуренция, за Националното състезание, което ще се проведе през април в гр.Пловдив, на 4 място се класира:

P1080611

Петър Семов от 12-в клас, категория „Готвач” – ръководител Даниела Аврамова.
Журито го обяви, като готвача, приготвил най-вкусното агнешко на състезанието.
Задачата на Петър –за 2 часа да приготви по 2 порции предястие, основно ястие и десерт, на тема „РЕГИОНАЛНИ ПОДПРАВКИ” и да презентира изделията си на английски език.

P1080703Предястие -„Терин от сьомга”-използва копър и див лук като регионална подправка

Основно ястие -„Агнешки котлетчета с билкова коричка” -мента, чубрица, магданоз-преобладаващи подправки  

Десерт -„Панакота” с мента и лимончело. P1080709

 

P1080690

Задачата на сервитьора Валентина Енчева от 11-а клас-да сервира на двойка клиенти ястията, приготвени от готвача, като декантира вино и комуникира с тях на английски език.
Задачата на бармана Момчил Стоянов от 11-а клас-да приготви за 5 минути в 4 дози един алкохолен и един безалкохолен коктейл.
Алкохолен коктейл-„С дъх на канела „-водка, бейлис, ликьор кокос, сироп шоколадова бисквитка, натурален сок ананас, канела
Безалкохолен коктейл”Магията на бармана”-фреш лимонл, натърален сок касис, сироп праскова, сироп пешън фрут, спрайт

11085769_10203854721868357_8145007_oЗадачата на хлебар-сладкаря Яна Рашева от 11-д клас-за 2.5 часа да приготви хлебно изделие с пълнеж и сладкарско изделие с мляко.
Хлебно изделие- трицветна плитка,от три фитила с магданоз, лук и сирене и червен пипер
Сладкарско изделие –„Гондоли”- сладкарска основа от парено тесто с пълнеж от крем лешници, сметана, бейлис.

 

P1080666

P1080686

Отбор на ПГТ
1.ПЕТЪР СЕМОВ – 12-В,КАТЕГОРИЯ„ГОТВАЧ”,
РЪКОВОДИТЕЛ : ДАНИЕЛА АВРАМОВА

2.ВАЛЕНТИНА ЕНЧЕВА-11-А, КАТЕГОРИЯ „СЕРВИТЬОР-СОМЕЛИЕР”,
РЪКОВОДИТЕЛ: ИНЖ. ДИАНА ИВАНОВА

3.МОМЧИЛ СТОЯНОВ-11-А ,КАТЕГОРИЯ ”БАРМАН”
РЪКОВОДИТЕЛ : ИНЖ. ДИАНА ИВАНОВА

4.ЯНА РАШЕВА-11-Д ,КАТЕГОРИЯ „ХЛЕБАР-СЛАДКАР”
РЪКОВОДИТЕЛ: ИНЖ.ХРИСТИНА ЖЕНКОВА

РЪКОВОДСТВОТО НА ГИМНАЗИЯТА БЛАГОДАРИ НА УЧЕНИЦИТЕ И ТЕХНИТЕ РЪКОВОДИТЕЛИ ЗА ДОСТОЙНОТО ПРЕДСТАВЯНЕ В РЕГИОНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ ПО ПРОФЕСИИ ГАБРОВО 2015
И ИМ ПОЖЕЛАВА ДА СЕ ПРЕДСТАВЯТ УСПЕШНО НА НАЦИОНАЛНОТО СЪСТЕЗАНИЕ !!!

ИЗКАЗВАМЕ СПЕЦИАЛНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА „ АЛБЕНА” АД ЗА ЦЕННОТО СЪДЕЙСТВИЕ ПО ПОДГОТОВКАТА И ПЪТУВАНЕТО ЗА СЪСТЕЗАНИЕТО!!!